Minulý týden jsme se zúčastnili 43. ročníku Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo Šternberk 2024. Jako jeden z hlavních partnerů Valtr Racing Teamu a Dakarské show jsme hrdí, že jsme mohli být součástí tak prestižní akce, která přitahuje tisíce fanoušků motorsportu z celé Evropy. Jak jsme si závody užili a s čím jsme se na akci přijeli pochlubit my?

simba power envelopa olomouc

Mistrovství Evropy na legendární trati Ecce Homo!

Slavnostní zahájení Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu proběhlo v pátek 31. května. V sobotu si návštěvníci mohli vychutnat tréninkové jízdy. Samotný závod začal v neděli 2. června. Na startu se potkali nejrychlejší jezdci z 16 zemí Evropy. Jedním z nich byl Igor Stefanovski ze Severní Makedonie s Ferrari 488 Challenge Evo. Programem prováděla skvělá komentátorská dvojice Martin Straka a Roman Krejčí, která bavila návštěvníky po čas celého víkendu.

Ecce Homo Šternberk nebyl jen o závodech, ale také o bohatém doprovodném programu. Návštěvníci mohli prozkoumat depo, kde měli závodníci své zázemí a doprovodná vozidla. Osobní setkání, prohlídka závodních aut nebo podpisové karty od známých jezdců byly splněným snem mnoha malých i velkých fanoušků. Kromě samotných závodů si návštěvníci mohli užít i koncerty na náměstí v rámci festivalu Město v pohybu. Součástí programu byla také Dakarská show, která sklidila velký úspěch.

Rally Dakar ve Šternberku

Vzrušující Dakarská Show pod taktovkou Valtr Racing Teamu byla jedním z hlavních lákadel víkendu. Dakarské kamiony, které soutěžily na nejnáročnější rally světa, Rally Dakar, byly vystaveny na Radniční ulici a během víkendu se představily i při exhibičních jízdách na trati Ecce Homo. Oficiální podpisová akce na Radniční ulici ve Šternberku s legendárními jezdci jako Aleš Loprais, Jaroslav Valtr, Michal Valtr a Daniel Stiblik přilákala davy fanoušků.

A čím se na akci pochlubila Simba Power?

Na našem stánku jsme představili jeden z našich nejnovějších produktů – carport s wallboxem. A co to vlastně je? Jedná se o ocelovou pozinkovanou konstrukci, na které jsou instalovány solární panely generující vlastní elektřinu. Wallbox se potom postará o nabíjení vašeho elektrického vozidla. Návštěvníci akce měli možnost vidět, jak tato technologie funguje v praxi. Pod Simba carportem se nabíjel elektromobil Hyundai Ioniq 5 našeho partnera Hyundai Rýmařov.

Celý víkend byl pro nás nezapomenutelným zážitkem. Jsme hrdí, že můžeme být součástí tak významných událostí a dokazovat, že zelená energie a motorsport jdou skvěle dohromady. Děkujeme všem, kteří nás navštívili na našem stánku a podpořili naši vizi udržitelnější budoucnosti. Těšíme se na další ročníky.

simba power

Zaměřujeme se na poskytování moderních řešení pro Váš dům i firmu. Pravidelně přispíváme na sociální sítě, tak nás nezapomeňte sledovat:

Profesionální přístup

Řešení na míru

Odborná montáž

Kvalitní komponenty