Fotovoltaické carporty

Proměňte své parkoviště
v elektrárnu

ocelová konstrukce a kvalitní povrchová úprava

Pozinkové provedení pro stupeň korozní agresivity prostředí C2, včetně spojovacího a kotevního materiálu.

Hliníková konstrukce pro zatížení sněhem 2KN/m2

Hliníková konstrukce má několik výhod. Je bezúdržbová díky odolnosti proti korozi, umožňuje lehké a úzké profily, což ušetří místo, a nabízí variabilitu.

Využijte prostor na maximum

Instalací solárních panelů na střechu carportu můžete generovat vlastní elektřinu a snižovat provozní náklady. Tyto praktické konstrukce poskytují nejen kryt pro firemní vozidla, ale také přinášejí ekologickou a udržitelnou energetickou alternativu. 

Carport k rodinnému domu

Technické informace

Carporty máme typizované, ale děláme také na zakázku.

Carporty benefity

co jsou fotovoltaické carporty a jejich výhody

Jedná se o speciální typy carportů, které kombinují funkci přístřešku pro vozidla s integrovanými solárními panely pro výrobu elektřiny. Jsou využívány jak v komerčním, tak v rezidenčním sektoru. V komerčním prostředí mohou sloužit jako parkovací stání s nabíjecími stanicemi pro elektromobily, které využívají solární energii pro nabíjení vozidel. V rezidenčním sektoru mohou být fotovoltaické carporty instalovány jako součást domácího solárního systému, který dodává elektřinu do domácnosti.

Využití potenciálu parkoviště

Využijte potenciál plochy vašeho parkoviště a investujte do carportů s fotovoltaikou. Optimalizujte využití prostoru a získávejte ekologickou a udržitelnou energii pro své potřeby.

Výroba maximální možné energie

Díky solárním panelům na střeše carportu můžete vyrábět vlastní elektřinu z energie slunce, což vám umožní snížit spotřebu elektřiny z místní sítě a ušetřit na energetických nákladech.

Zastínění a ventilace v létě

Carporty mají otevřenou strukturu, což zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu a snižuje hromadění tepla pod střechou. To může být výhodné v letních měsících, kdy se vozidla uvnitř carportu nedejí tak rychle přehřívají.

V zimě ušetříte čas i náklady za odklízení sněhu

Díky ochraně střechy carportu se sníh a led nemohou přímo usazovat na vozidle, což eliminuje potřebu ručního odstraňování sněhu. Tím ušetříte čas a snížíte náklady na provoz vašeho vozidla, či parkoviště.

Větší flexibilita umístění

Fotovoltaické carporty mohou být umístěny na různých místech, což umožňuje efektivní využití dostupné plochy a zároveň nabízí možnost umístit je blíže k místu spotřeby elektřiny.

Finanční i marketingové výhody

Díky vlastní výrobě elektřiny můžete získat finanční podporu od státu, nebo prodejem přebytku elektřiny do elektrické sítě. Fotovoltaické carporty jsou vnímány také jako inovativní a ekologické řešení, což může zvýšit hodnotu vaší firmy nebo nemovitosti.

Fotovoltaické komponenty

panely, které se pro carporty používají

fotovoltaické panely

Bifaciální panely jsou velmi vhodné především proto, že berou sluneční světlo z obou stran (spodní strana panelu bere odražené sluneční světlo od auta). Tím dokáže tento solární panel vyrobit o několik procent víc elektřiny než běžný.